Намети Cloud від Naturehike.

 Намети Cloud від Naturehike


  Cloud 1P, виготовлений з поліестеру 210T, буде коштувати ще дешевше, але, натомість, буде мати більшу вагу. Обов’язково врахуйте цей нюанс при покупці цього намету в зеленому чи оранжевому кольорі (це якраз 210T-версії).

Тепер, що стосується ваги намету – виробник хитро заявляє, що вона становить 1152 грами (тент + спальня + дуги) і десь так воно і є .  Naturehike Cloud 1P в повній комплектації в мене заважив 1498 грамів, з яких: чохол намету – 18 г; спальня – 408 г; зовнішній тент з усіма відтяжками – 415 г; дуги – 352 г (+7 грамів чохол); кілочки – 108 г (+5 грамів чохол); футпринт – 178 г (+ 7 грамів чохол).
Американці, щоб досягнути такої ваги, використали супер легкі матеріали – наприклад нейлон 15D та ін. Ну і заради справедливості варто зазначити, що така економія ваги не пройде безслідно для вашого гаманця – за базову «одиничку» Fly Creek просять аж 329 доларів, тобто втричі більше ніж за намет Naturehike.
За Cloud 1P в мене сходу закріпилось прізвисько «акула-сухопутка», бо добре встановлений намет обрисами якраз дуже нагадує цю саму «акулу-сухопутку.

Як вже згадувалось вище, я обрав собі легшу «безколірну» версію намету з нейлону. Хоча колір там таки є – білий тент і червоне дно спальні дуже нагадують кольори MSR Hubba Hubba. Дно спальні і зовнішній тент, в моєму варіанті, виготовлені з силіконізованого нейлону з товщиною нитки 20D і поліуретановам просоченням 4000 мм. Нейлон цей має плетіння ripstop, що має зводити до мінімуму розриви тканини при пошкодженнях. Інформацію про товщину нитки, з якої зроблена сітка, я не зміг знайти, та візуально і тактильно вона теж десь 20D.

В усіх місцях, де це потрібно, тканина посилена вставками.
Naturehike люб’язно, і абсолютно безплатно, в комплекті з наметом додає футпринт і це дуже радує. Футпринт пошитий з поліестеру .Та й з іншої сторони в мене є неперевірена інформація, що розписку про те, що ти зобов’язуєшся кожен раз брати з собою футпринт, можна й не підписувати. На футпринті є стропи з люверсами, тому опція встановлення тільки зовнішнього тенту і футпринту (т. зв. Fast&Fly) тут є доступна, і це приємний бонус.
Пластикова фурнітура в наметі – виробництва Duraflex.
Цікаве рішення Naturehike застосували для фіксації дверей – замість планки і петлі, вони зробили пластиковий затискач. І ви знаєте, варіант із затискачем мені сподобався набагато більше, не дивлячись на його бюджетність, ніж класична планка (яка весь час норовить вискочити з петлі).
На блискавках китайці вирішили зекономити і поставили noname. Якщо я правильно зрозумів, то вони розміру №5. До блискавок ніби теж особливих нарікань нема, але працюють вони все одно не так чітко як, наприклад, YKK. Роль пулера на бігунках виконує просто шматок стропи. На блискавці спальні є аж 2 бігунка, що дуже зручно, адже немає потреби відкривати її повністю, коли треба щось покласти/забрати з тамбура.
В тих трьох точках кріплення спальні (і футпринта), де дуги опускаються до землі, на стропах є люверси і фастекси. Причому стропа в тих місцях має світловідбиваючі елементи – дрібниця, але все одно радує увага до таких деталей.
В тих же місцях, де намет просто розтягується кілочками, використано мінімалістичну трищілинну пряжку і шматок шнура (як це, наприклад, зроблено в наметі Meteor 2 Sierra Designs). Дешево, легко і ефективно.
З обох боків і спальню і тент треба розтягнути, щоб отримати нормальний внутрішній простір. Для цього ззовні спальні збоку є кільце, а в тому ж місці з внутрішньої сторони тенту є пластиковий гачок.
Блискавка на зовнішньому тенті прикрита клапаном на липучках, який має вставку з червоної тканини, щоб краще орієнтуватися де вхід.
Тамбур в наметі, на мій погляд, достатньо просторий.
Переписувати розміри спальні я не буду – ви можете роздивитись їх самостійно на картинці нижче.
Всередині спальні є дві трикутні кишені біля входу з обох боків та гачок під самим куполом.
Наступний момент – вентиляція. Її роль виконує малесеньке віконечко на планці з липучкою над входом.  Причому варто уважно вибирати намет, і слідкувати, щоб вам попалась updated-версія.
Конструкція дуг в «акули» така ж сама, як і в Fly Creek: дві червоні дуги утворюють арку над входом, а третя, «срібна» безколірна – від входу йде, як хребет, по всій довжині намету до ніг. Ці три дуги з’єднані металевим хабом, тобто загубити якусь одну частину дуг буде складно. Дуги зроблені з алюмінієвого сплаву 7001. Ну і, відповідно, така конструкція дуг означає, що намет є умовно-вільностоячим, бо кути спальні в ногах треба розтягувати кілочками.
Кілочки, до речі, неочікувано класні – їхня вага разом із маленьким шнурочком складає 9 грамів. Вони зроблені з того ж 7001 сплаву, що й дуги.
Кілочки мають класну форму і зроблені доволі якісно. А найголовніше те, що їх є рівно 12 штук, а саме стільки й потрібно для нормального встановлення намету. І це, знов-таки, вигідно відрізняє Naturehike від більш іменитих виробників, в яких, здається, не докласти пару кілочків – вважається правилом хорошого тону.
Всі чохли, включаючи чохол намету, це просто мішечки на затяжках з фіксаторами.
Процес встановлення намету не викликав у мене якихось проблем – все було просто і логічно. Після кількох разів практики, намет можна, не поспішаючи, самостійно поставити хвилини за 4. Завдяки опції Fast&Fly можна ставити тент і футпринт, і тільки потім вже спальню. Це пригодиться, якщо надворі дощ, а ви хочете зберегти спальню сухою. Аналогічно цьому ж процесу, може відбутися і зворотній – складання спочатку тільки сухої спальні, а потім всього рештТепер варто поговорити про те, як саме намету вдається виконувати свою основну функцію – захищати ніжну тушку туриста від непогоди. До якості просочення тканини – жодних претензій. За весь час використання «акули», дощ жодного разу не підмочив її репутацію. Плюс, навіть звична «хвороба» нейлонових наметів – вбирати вологу, щоб потім виглядати як стара ганчірка, в Cloud 1P мене не сильно діставала. Тобто тканина все одно після намокання трохи провисала, але це легко «лікувалося» підтягуванням строп. З конденсатом ситуація була гірша, та це наслідок конструкції намету і частково тих умов, в яких мені доводилось ночувати.
А от що стосується вітростійкості, то тут не все так райдужно. Проте, знову ж таки, це не недолік конкретно цієї моделі, а взагалі будь-якого намету такої конструкції. Суть проблеми в тому, що Cloud 1P не любить бокового вітру. І у вас могло би бути 2 виходи з цієї ситуації: перший – встановлювати намет так, щоб вітер дув в «хвіст» або в «гриву»))); другий – скористатися боковими вітровими відтяжками. Та китайці вирішили, що за всі свої гріхи соло-туристи повинні бути якось покарані, тому другий варіант власникам одномісних наметів недоступний.

Відсутність бокових вітрових відтяжок – це великий мінус.



Переваги: ціна; порівняно невелика вага; габарити в складеному стані; футпринт в комплекті; гарна водостійкість; увага до дрібниць – кілочки, 2 пулери на блискавці спальні, посилення тканин.

Недоліки: маленький внутрішній об’єм (суб’єктивно); посередня якість фурнітури та швів; відсутність бокових відтяжок.

Немає коментарів:

Дописати коментар