Тема.Основні правила змагань з бігу на короткі дистанції.
Організація змагань.
Змагання організовуються на стадіоні з коловою біговою доріжкою від 200 до 400м. Біг до 100м включно проводиться по прямій , а на 200, 400м по прямій і повороту в напрямку проти часової стрілки.
Кожен учасник біжить по окремій доріжці ( ширина 122- 125см), яка визначається жеребкуванням. Доріжки відокремлюються білими лініями шириною 5 см.
Старт.
Біг починається з положення низького старту ( під відмашку прапорцем чи постріл), який виконується з переносних стартових колодок. Для підготовки до старту ( сюди входить і час для установки колодок) відводиться ( приділяється) не більше 2-х хвилин, починаючи з моменту виклику на старт чергового забігу.
При подачі судді - стартером команд " На старт!" та "Увага!", спринтер має зафіксувати і підтримувати відповідно нерухоме положення тіла та кінцівок. Передчасне вибігання зі старту або не втримання статичного положення веде до попередження спринтера - фальстарту ( при другому фальстарті, спостсмен знімається зі змагань на даній дистанції). Тільки після пострілу чи команди "Руш!" спринтер має право розпочати біг. Судді - хронометристи включають секундомір по димку чи полум"ю пострілу або початку відмашки стартового прапорця.
Фініш.
Закінчення дистанції фіксується в момент , коли спринтер торкається уявної вертикальної площини лінії фінішу будь - якою частиною тулуба. Закінчившим дистанцію є учасник , який без сторонньої допомоги перетнув всім тілом площину фінішу.
Черговість закінчення дистанції і результати учасників визначаються суддями на фініші та хронометристами. При ручному хронометражі час кожного учасника визначається окремим секундоміром, а час першого - трьома хронометристами. при різниці в показниках до уваги беруться показники двох секундомірів , що співпали. При розходженні всіх трьох секундомірів до уваги береться середній результат ( а кращий та гірший відкикається).
Якщо результат зафіксований тільки двома секундомірами , то до уваги береться гірший час. При використанні механічних і електронних хронометрів ( це вважається ручним хронометражем) результати фіксуються з точністю до 0,1с. При автохронометражі ( старт і фініш фіксуються автоматично електронними пристроямия0 точність результатів сягає 0,01с.
Визначення переможця.
Переможець визначається тільки за результатамифінального забігу(принцип очної боротьби).
Результати попередніх забігів дають право (чи не дають)вийти в наступне коло змагань. З кожного забігу до наступної частини змагань допускається однакове число учасників, що показали найкращий час свого забігу (2,учасники)
Немає коментарів:
Дописати коментар